Džiazo pasažai. Neįtikėtinas „Austrijos džiazo tėvo“ Hanso Kollerio gyvenimas ir kūryba

Džiazo pasažai

2021.02.21 15:05

Džiazo pasažai. Neįtikėtinas „Austrijos džiazo tėvo“ Hanso Kollerio gyvenimas ir kūryba

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jis gimė 1921-ųjų vasarį Vienoje, didžiųjų klasikų mieste, kūrė Vokietijos džiazo istoriją ir tapo vienu pirmųjų europiečiu, kurį džiazo tėvynės muzikantai priėmė kaip saviškį. Jis grojo su Dizzy Gillespie, Lennie Tristano, Stanu Kentonu, Lee Konitzu, Benny Goodmanu, Oscaru Pettifordu. II pasaulinio karo metais patekęs į JAV nelaisvę ir karo belaisvių stovykloje subūręs džiazo grupę, H. Kolleris taip išpopuliarėjo džiazo tėvynėje, kad ir pasibaigus karui, pagrobėjai nenorėjo jo paleisti ir įkalbinėjo likti JAV. Tačiau muzikas grįžo į Europą kurti tos saksofono mokyklos, tos skambesio teritorijos, kuri dabar vadinama „Kollerland“.

Minint „Austrijos džiazo tėvu“ vadinamo saksofonininko, kompozitoriaus, dailininko šimtąsias gimimo metines, Džiazo pasažai kviečia susipažinti su romano ar kino filmo scenarijaus verta Hanso Kollerio biografija ir jo turtingos kūrybos pavyzdžiais.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.