Lietuvos diena. Ką daryti, jei jūsų asmeniniai duomenys nutekėjo ar esate šantažuojami programišių?

Lietuvos diena

2021.02.21 13:05

Lietuvos diena. Ką daryti, jei jūsų asmeniniai duomenys nutekėjo ar esate šantažuojami programišių?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kiberatakos: ką daryti, jei jūsų duomenys nutekėjo ar esate šantažuojami programišių? Šios savaitės įvykiai parodė, kaip svarbu apsaugoti save. Pokalbis su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu.

„Jaunimo linija“ švenčia trisdešimtmetį – kas žmones neramino anuomet ir kokios pagalbos prašoma mūsų dienomis? Pasakoja „Jaunimo linija“ komunikacijos vadovė Rita Stanelytė.

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje rytoj į klases grįžta pradinukai. Daugiau nei šešiems šimtams vaikų ir dviem tūkstančiams tėvų atlikus eksperimentinį kaupinio testavimą, kai vienu metu tiriami penki mėginiai, pamokas leista tęsti klasėse.

Žmonių su negalia atstovai nepatenkinti skiepijimo prioritetų sudarymo tvarka. Nustatytose prioritetinėse grupėse pasigendama daugelio didelėje rizikoje esančių žmonių su negalia grupių, tarp jų ir sutrikusio intelekto asmenims. Medikai sako, kad tokių pacientų gydymas būtų itin sudėtingas, o dėl covid 19 ligos jiems gali dar labiau pablogėti negalia. Sveikatos apsaugos ministerija, kol kas išimčių tokių asmenų grupei nenumato, jie bus skiepijami masinio vakcinavimo metu.

Įtampa Baltarusijoje – neslūgsta. Naujausius įvykius apžvelgia LRT RADIJO bendradarbis Maksimas Milta.

Specialistų teigimu, mažėja norinčių ūkininkauti jaunų žmonių. Atsižvelgdama į kartų kaitos problemą kaime, Žemės ūkio ministerija parengė ir pristato naują skatinimo priemonę – jaunųjų ūkininkų inkubatorius.

Praėjo pirma savaitė ir pirmas savaitgalis, kai buvo leista duris atverti iš lauko įėjimą turinčioms parduotuvėms, kurių plotas neviršija 300 kvadartinių metrų. Kokie pirkėjų ir darbuotojų įspūdžiai?

Numatoma teigiama temperatūra kelia nerimą hidrologams. Šalyje daug sniego, o kai kur Pietų ir Pietryčių Lietuvoje jo storis siekia ir metrą, todėl pavasarinio potvynio, pasak specialistų, neišvengsime.

Ved. Lavija Šurnaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.