Laikas kultūrai. Mokslo premijos laureatė Dalia Satkauskytė: su literatūra mokomės gyventi ir mirti

Laikas kultūrai

2021.02.21 10:05

Laikas kultūrai. Mokslo premijos laureatė Dalia Satkauskytė: su literatūra mokomės gyventi ir mirti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja Dalia Satkauskytė šiais metais apdovanota Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą “Literatūra ir visuomenė: sociokultūriniai tyrimai”. Ką mokslininkė tyrinėja literatūroje, ar analizuojamas eilėraštis dar jaudina, ar tampa tik tyrimo objektu, kodėl akademinio pasaulio atstovė kartais rašo publicistinius tekstus ir kritikuoja švietimo sistemą ar akademinę hierarchiją? Pokalbis su Dalia Satkauskyte.

Jurgos Ivanauskaitės premija apdovanota prozininkė, kino ir teatro dramaturgė Lina Simutytė už pirmąjį savo apsakymų rinkinį „Miesto šventė“. „Jurga žavėjo savo asmenybe, aistra gyvenimui ir drąsa, tai imponavo paauglystėje, nes gyvenant mažame miestelyje norėjosi daugiau maišto“ - sako Lina Simutytė. Ramintos Jonykaitės pokalbis su laureate.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.