Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis. Ar sveikatos problemos sutrukdys popiežiui Pranciškui vadovauti Bažnyčiai?

Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis. Ar sveikatos problemos sutrukdys popiežiui Pranciškui vadovauti Bažnyčiai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jono Pauliaus II pontifikato metais bet kuris Vatikano pranešimas, kad popiežius nepasirodys renginyje, užkurdavo tikrą audrą, žiniasklaidoje pasipildavo spėlionės, kad galbūt artėja pabaiga. Tačiau, kai Pranciškus mažiau kaip per mėnesį pakeitė bent dviejų aukšto lygio renginių darbotvarkę ir delegavo pareigas savo pavaduotojams, atrodo, kad niekam dėl to buvo nė motais. Didele dalimi taip yra dėl to, kad situacijos labai skirtingos. Jonas Paulius sirgo Parkinsono liga, kurios požymiai buvo aiškiai matomi ir be galo fiziškai alinantys, kol galop popiežius nebegalėjo nė prakalbėti. Išialgija, kuri vargina Pranciškų, tikrai nėra tokia sunki liga, tik ne mažiau skausminga. Tačiau negalima sakyti, kad tai nerimta liga, tad kyla klausimų, ar liga gali atsiliepti Pranciškaus gebėjimui vadovauti Bažnyčiai. Apie tai - vedamojo skiltyje.

Kol dėl pandemijos kelionės tebėra užgintas malonumas, kviečiame pasiklausyti pokalbio su naujos knygos „Devyni pasivaikščiojimai po Romą“ viena iš autorių menotyrininke Giedre Jankevičiūte.

Spaudos apžvalgoje- Lauryno Peluričio pastabos apie istorijos mokslo ir istorikų vertinimą viešumoje.

Ved. Rūta Tumėnaitė

logo

Bažnytinio gyvenimo naujienos. Reportažai iš krikščioniškų renginių. Įvykių komentarai. Spaudos apžvalga. Evangelijos ištraukos ir jos aiškinimas. Lietuvos bažnyčios vadovų balsas. Teologų ir dvasingumo mokytojų įžvalgos. Transliacijos laikas: šeštadieniais 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.