Laba diena, Lietuva. Kaip įtikinti skiepų nauda?

COVID-19 bandymai su žmonėmis: ar potenciali nauda persveria galimas rizikas?

Jungtinė Karalystė – pirmoji, kuri atliks bandymus, kuriuose savanoriai bus apkrėsti koronavirusu saugioje ir kontroliuojamoje aplinkoje. Šis projektas turėtų padėti geriau suprasti, kaip plinta COVID-19. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” kalbinamas Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas.

Apklausa: skiepytis sutiktų 64 proc. gyventojų, „čipų” sąmokslas paplito neplačiai

SAM užsakymu atlikta apklausa rodo, kad vakcina nuo COVID-19 sutiktų skiepytis 64 proc. šalies gyventojų. Norą skiepytis labiausiai lemia baimė susirgti koronavirusu ir užkrėsti aplinkinius bei tikėjimas, kad vakcina yra vienintelis ir efektyviausias būdas kovojant su šiuo klastingu virusu. Visgi penktadalis apklausos respondentų skiepytis neketina, nes juos gąsdina tai, kad vakcina sukurta greitai, be to, ši grupė asmenų labiau pasiduoda įvairioms sąmokslo teorijoms, esą koronaviruso apskritai nėra. Taip pat gaji ir baimė patirti šalutinį poveikį po skiepo. Apklausą plačiau komentuoja „Spinter tyrimų” vadovas Ignas Zokas.

Politinė krizė Sakartvele: atsistatydino premjeras, rengiamasi formuoti naują Vyriausybę

Sakartvelo opozicijos lyderis Nikanoras Melija ketvirtadienį paragino surengti pirmalaikius parlamento rinkimus, po premjero Georgijaus Gacharijos atsistatydinimo pagilėjus nuo praėjusių metų rinkimų nesibaigiančiai politinei krizei. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” situaciją plačiau pasakoja užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Nestandartinės pamokos: kai teorines žinios pritaikomos praktiškai, o eksperimentai tampa kasdienybe

Ugdymo procese, siekiant skatinti vaikus teorines žinias pritaikyti praktiškai, populiarėja įvairūs bandymai bei eksperimentai. Anot mokytojų, jie gali būti naudingi ne tik pamokose, bet ir įprasminant laisvalaikį tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Naujovės oro uostose po pandemijos: temperatūros matavimo įrenginiai, bekontaktė registracija, fizinės eilės taps virtualiomis

Neabejotina, kad pandemija stipriai paveikė kelionių industriją. Kaip pakis oro uostai? Kokios naujovės jose bus įvedamos po pandemijos? Apie visa tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” pasakoja reporterė Jurgita Čeponytė.

Muziejai ir galerijos ruošiasi atsidaryti: anot Kairio, kultūros darbuotojai galėtų būti testuojami nemokamai

Trečiadienį Aplinkos ministerija siūlys Vyriausybei atnaujinti muziejų, galerijų, bibliotekų, neišlipant iš automobilio, veiklas. Apie visa tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” kalbinamas aplinkos ministras Simonas Kairys.

Urbonaitė: Karbauskis leido suprasti, kad bendrų vardiklių tarp opozicijos nebus

Penktadienį – tradicinis MRU politologės Rimos Urbonaitės komentaras apie politinius įvykius Lietuvoje.

„Perseverance” marsaeigio nusileidimas paženklintas sėkme: kada žmogaus eilė?

Liepos 30-ąją į Marsą iš Kanaveralo kyšulio Floridoje pakilo marsaeigis „Perseverance” (liet. „Atkaklumas”). Jis yra penktasis ir didžiausias, kurį NASA siunčia į Raudonąją planetą. Beveik 23 val. Lietuvos laiku marsaeigis nusileido Marse ir per ateinančius kelerius Žemės metus jis padės mokslininkams daugiau sužinoti apie tai, ar šioje planetoje kada nors galėjo būti gyvybė. Plačiau šia tema LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” kalbinama mokslo žurnalistė Goda Raibytė.

Ved. Rasa Tapinienė.