Ryto allegro. „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujantys knygų vaikams autoriai ir veiklą pradedantis Teatro informacijos centras

Ryto allegro

2021.02.18 07:05

Ryto allegro. „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujantys knygų vaikams autoriai ir veiklą pradedantis Teatro informacijos centras

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Kasmet nuo 2008-ųjų „už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“ teikiama rašytojos, dailininkės Jurgos Ivanauskaitės premija menininkui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį. Karinos Metrikytės pokalbis su laureatu.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Veiklą pradėjo Teatro informacijos centras, kuris pirmiausiai sieks skatinti tarptautinę apykaitą teatro srityje, reprezentuoti lietuvišką teatrą užsienyje, taip pat būti tašku, kuriame surenkama visa informacija apie Lietuvos teatrą. Apie pirmuosius centro darbus ir jo ambicijas pasakoja įkūrėjos, kultūros vadybininkės Kristina Savickienė ir Agnė Biliūnaitė.

„Metų knygos rinkimuose“ – pokalbiai su vaikų knygų autoriais: Vainiumi Baku („Ką manė kamanė“), Aušra Kiudulaite („Maksas ir 92 musės“), Selemonu Paltanavičiumi („Sniego žmogelių žiema“), Monika Vaicenavičiene („Kas yra upė?“) ir Neringa Vaitkute („Neramios dienos“. Ciklo „Klampynių kronikos“ 2-oji dalis). Kaip savąsias istorijas kūrė ir kokiems skaitytojams jas dedikuoja geriausių 2020-ųjų knygų mažiesiems kūrėjai? Almos Valantinienės pasakojimas.

Danų režisieriaus Thomo Vinterbergo filmą „Dar po vieną“ apžvelgia teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė.

Augantis visuomenės susidomėjimas medinės architektūros paveldu skatina atkreipti dėmesį ne tik į šios architektūros išsaugojimo procese kylančius iššūkius, bet ir esamą Lietuvos paveldosaugos sistemos visumą. Pasakoja Agnė Šimkūnaitė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.