Ryto allegro. „Auksiniai scenos kryžiai“ – pandemijos (ne)paskatinti pokyčiai

Ryto allegro

2021.02.17 07:05

Ryto allegro. „Auksiniai scenos kryžiai“ – pandemijos (ne)paskatinti pokyčiai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lotynų kalbos svarbos mažėjimą, prancūzų kaip madingos kalbos puoselėjimą bei anglų kalbos vartojimą XVIII a. pabaigoje.

Rašytojos Dalios Staponkutės komentaras apie karantino poveikį kultūrai.

Jau trečią mėnesį dauguma mūsų žiūrime pro vieną ir tą patį langą. Ar kada susimąstėte, kokius vaizdus kiekvieną dieną pro savo langus mato kiti? Langas tapo dar vienu mūsų ekranu, o kasmetinis projekto „Dideli maži ekranai“ medijų festivalis specialiai tam sukurtoje svetainėje kviečia dalytis vaizdais pro langus ir pažiūrėti, ką per savuosius mato kiti.

„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams paraiškas šiemet teikę šokio filmų kūrėjai jau sulaukė žinių iš Kultūros ministerijos – komisija nusprendė nevertinti šių kūrinių, rašoma Lietuvos šokio informacijos centro pranešime žiniasklaidai. „Priimdama nagrinėjamą sprendimą Komisija rėmėsi premijavimo nuostatais“, – tvirtina „Auksinių scenos kryžių“ komisijos pirmininkas Martynas Petrikas.

Jau 16-ąjį kartą kino festivalis „Žiemos ekranai“ savo ištikimiems žiūrovams Lietuvoje pristato naujų ir išskirtinių prancūziškų filmų programą. Reaguojant į pandemijos diktuojamus apribojimus, festivalis atsinaujina ir visoje Lietuvoje gyvenančius prancūzų kino mėgėjus kviečia susitikti virtualioje erdvėje.

Kuo pasižymi lietuviškų filmų muzika? Pasakoja Ieva Buinevičiūtė.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.