Pakeliui su klasika. Lietuvos valstybės diena: 1918-2021, Vilnius-Kaunas

Pakeliui su klasika

2021.02.16 16:05

Pakeliui su klasika. Lietuvos valstybės diena: 1918-2021, Vilnius-Kaunas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vytauto Didžiojo karo muziejus Kaune – vienas seniausių Lietuvoje, šiandien jis švenčia šimtmetį. Į garso ekskursiją su muziejaus direktore Rita Malinauskiene ir karybos istorijaus skyriaus vedėja Lina Kasparaite-Balaiše kviečia Kotryna Lingienė.

Kokiuose namuose 1918 m. buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas? Ką dabar galima pamatyti Signatarų namuose ir ką ketinama čia daryti, kad šis istorinis pastatas, muziejus taptų traukos tašku? Pokalbis su Lietuvos nacionalinio muziejaus direktore Rūta Kačkute ir Signatarų namų vyresniąja muziejininke, istorike Vilma Bukaite.

Kiek artimai mums pažįstamos dvidešimties Vasario 16-osios akto signatarų asmenybės? Štai apie Steponą Kairį galima kalbėti daugybe aspektų. Jo demokratijos ir valstybingumo sampratą, domėjimąsi Japonija ir inžinerinius pasiekimus su specialistais aptarė Kotryna Lingienė.

Pirmosios respublikos kultūrinis gyvenimas vystėsi labai sparčiai – kūrėsi naujos leidyklos, meno trupės, draugijos, duris atvėrė muziejai ir knygynai. Kas lėmė tokį gyvybingumą, kas žmones motyvavo ir skatino patriotiškiems veiksmams? Laidos scečias - Istorijos instituto mokslininkas, humanitarinių mokslų daktaras Artūras Svarauskas

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.