Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie analitinių centrų misiją ir Europą kaip literatūrinį žanrą

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie analitinių centrų misiją ir Europą kaip literatūrinį žanrą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Su politologu, Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala kalbamės apie analitinių centrų įvairovę bei jų misiją šiandieniame pasaulyje. Kokią situaciją kalbant apie analitinius centrus šiandiena turime Lietuvoje ir į kokius gerus pavyzdžius galime lygiuotis?

Ko reikėtų siekiant stiprinti analitinių centrų potencialą ir jų įtaką? Su kokiais trumpalaikiais ir ilgalaikiais iššūkiais šiandien susiduria Europa? Ar tie iššūkiai Vakarų dėmesio nenukreipia nuo mums itin rūpimų klausimų, susijusių su Rytų partneryste?

Pasikalbėsime apie technokratijos, politinio proceso juridizacijos, politinės lyderystės įtaką liberalios demokratijos kokybei.

Ved. Donatas Puslys.

logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.