10–12. Su pasaulio lietuviais – apie Vasario 16-ąją ir lietuvių kalbos pamokas per pandemiją

10–12

2021.02.16 10:05

10–12. Su pasaulio lietuviais – apie Vasario 16-ąją ir lietuvių kalbos pamokas per pandemiją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prieš 70 metų, 1951 m. vasario 16-ąją, pirmąją laidą transliavo „Amerikos balso“ lietuviškų programų skyrius. Laidoje – pirmosios laidos įrašas, interviu su istorike Inga Zakšauskiene ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo Garso ir videodokumentų skyriaus vedėja Laurencija Volungevičiene.

Į LRT radijo eterį grįžta pasaulio lietuvių aktualijoms skirta rubrika „4 milijonai”. Pirmajame pokalbyje – kaip per pandemiją dirba lituanistinės mokyklos ir kitos iniciatyvos užsienyje gyvenantiems vaikams ir jaunuoliams lietuvių kalba. Airijos lituanistinės mokyklos „4 Vėjai“ direktorius Arūnas Teišerskis, Norvegijoje, Osle veikiančios lituanistinės mokyklos „MiLiT Studio“ įkūrėja Milda Karaliūnė ir Gintarė Ulevičiūtė, stovyklos „Gintarėliai“ įkūrėja, aktyvi Jungtinės Karalystės Pietų pakrantės lietuvių bendruomenės narė,

Per pandemiją Vasario 16-osios proga – daug kvietimų žygiuoti. Archyvarų bendruomenė kviečia visuomenę nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios eiti solo žygius savo pasirinktu maršrutu, specialių maršrutų slidininkams ir dviratininkams sudaryta Šiauliuose. Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė, Šiaulių turizmo informacijos centro atstovė Kristina Šapytė.

Nuotraukoje – projekto ƒ„Kodas GŽR-2021“ nuotolinis susitikimas.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.