Performansas. Su Nekrošiumi lyginamas Juška: reikėjo kaip nors pateikti studentą, kad žiūrovai eitų į jo spektaklius

Performansas

2021.02.16 10:05

Performansas. Su Nekrošiumi lyginamas Juška: reikėjo kaip nors pateikti studentą, kad žiūrovai eitų į jo spektaklius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

2018-aisiais pirmąjį darbą, spektaklį „Šveikas“ pristatęs režisierius Adomas Juška tuomet kritikų sveikintas su sėkmingu debiutu, o šiandien jis repetuoja jau ketvirtąją premjerą – „Don Kichotą“ .

Iki šiol A. Juška tiek žiniasklaidos, tiek teatro bendruomenės neretai siejamas su savo mokytoju, režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi – kritikai jo spektakliuose nevengia ieškoti mokytojo įtakos, kūrybos bruožų ir nors Nekrošiaus ugdytinių esti ir daugiau, susidaro įspūdis, kad būtent Adomas Juška laikomas pagrindiniu režisieriaus pasekėju.

Su Adomu gilinamės į šį santykį tarp mokytojo ir mokinio, aptariame žiniasklaidos ir kritikų kuriamą jo kaip menininko įvaizdį, su kuriuo jaunasis režisierius ne visada sutinka, ir kalbamės apie savos kūrybos specifikos paieškas.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

logo

„Performansas“ – LRT KLASIKOS laida apie performatyviąją kultūrą. Aktualus žvilgsnis į scenos menus – pasakojimai apie teatro pasaulio procesus, užkulisius ir vaisius, pokalbiai su performatyviojo meno kūrėjais ir apžvalgininkais. Laida transliuojama antradieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Performansas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.