Nenušaunami siužetai. Detektyvai, sulaukę savo laiko

Nenušaunami siužetai

2021.02.15 18:12

Nenušaunami siužetai. Detektyvai, sulaukę savo laiko

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Detektyvas, kaip ir daug kas, kartais tiesiog turi sulaukti savo laiko, o tas laikas yra dabar. Šiandien laidoje bus kalbama apie detektyvus, kuriuos autoriai rašė ilgai, bet jau kai pasisekė, tai pasisekė. Įdomu, kad dviejų iš minimų naujų knygų herojai sekliai yra garbaus ir net labai garbaus amžiaus, o patys siužetai – gyvi ir smagūs. Užsikrėtę tokia nuotaika, laidos vedėjai nutaria sužaisti BBC televizijos žaidimą „Pointless“, kurio vedėjas yra vieno neapsakomai išpopuliarėjusio detektyvo autorius Richardas Ossmanas, ir savo kailiu patiria, kad per radiją papasakoti žaidimo taisykles anaiptol ne taip lengva, kaip jie tikėjosi; nors, tiesa, žaisti tai nė kiek netrukdo.

Rekomendacijos: jau anksčiau minėtas, bet dar kartą rekomenduojamas BBC serialas „Mirtis rojuje“ (Death in Paradise); šio serialo scenarijaus autoriaus Roberto Thorogoodo pagal jį parašyti detektyvai ir naujas, jau originalus jo detektyvas „Marlou žmogžudysčių klubas“(The Marlow Murder Club); BBC televizijos žaidimas „Pointless“ (norintiems vis dėlto suprasti, kaip jis žaidžiamas, siūlome pasižiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=gjP9BJaSGFs; apie meną čia maždaug nuo 18-os minutės) ir jo vedėjo Richardo Ossmano detektyvas „Ketvirtadienio žmogžudysčių klubas“ (Thursday Murder Club); ir neseniai lietuviškai pasirodęs Annos Johannsen detektyvas „Lavonas paplūdimio krėsle“.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.