Pakeliui su klasika. Klajonės po erdvę ir muziką su gidu Albertu Kazlausku

Pakeliui su klasika

2021.02.15 16:05

Pakeliui su klasika. Klajonės po erdvę ir muziką su gidu Albertu Kazlausku

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Choras „Kariūnas“ Vasario 16-osios proga išleidžia virtualų chorą. Apie premjerą, Vasario 16-osios reikšmę ir tai, ką dainavimas chore duoda kariūnams, pasakoja choro „Kariūnas“ vadovas Linas Balandis, Majoras Donatas Suchockis ir kariūnas Aidas Lenkauskas.

Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai karantino metu parengė ir šalies regionų bendruomenėms dovanoja kilnojamąją parodą apie Vasario 16-osios šventę ir jos minėjimo tradicijas 1919–1940 metais. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų, t. y. Dabar. Kalbamės su parodos autore, Signatarų namų vyresniąja muziejininke Vilma Bukaite.

Ansamblis „Classic+“ pristato Lietuvos moterų kompozitorių programą ir ruošiasi leisti albumą. Apie idėją pasakoja ansamblio narės, solistė, sopranas Julija Karaliūnaitė ir pianistė Simona Zbarauskaitė.

Jeigu bent kiek domitės Vilniumi ir, ypač, jo pakraščių istorija, tikrai esate girdėję apie „Gatvės gyvos“ gidą Albertą Kazlauską. Miesto tyrinėtojų žvilgsnius jis nuo nuvaikščioto senamiesčio nukreipė į miesto periferiją. „Be kaukių“ pokalbis – ne tik apie gido kasdienybę, bet ir unikalių kelionių paieškas ar glaudų ryšį su muzika.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.