Tarp praeities ir ateities. Lietuviškos valstybės daugiaprasmiškumas: kaip gimsta, įsitvirtina ir keičiasi valstybės supratimas?

Tarp praeities ir ateities

2021.02.15 11:05

Tarp praeities ir ateities. Lietuviškos valstybės daugiaprasmiškumas: kaip gimsta, įsitvirtina ir keičiasi valstybės supratimas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vasario 16-oji yra ne tik svarbi Lietuvos valstybingumo diena, bet ir puiki proga aptarti įvairias valstybės sampratas Lietuvos politinėje mintyje bei ideologinius ginčus tarpukariu, kurie suformavo lietuviškąjį politinį žodyną. Dėl ko nesutarė tarpukario mąstytojai ir intelektualai? Kokias valstybės vizijas siūlė skirtingos politinio mąstymo pakraipos: krikščionys demokratai, tautininkai, liaudininkai ir kairieji? Kodėl Stasys Šalkauskis ir Antanas Maceina taip pabrėžė asmens pirmenybę valstybės atžvilgiu? Kokią įtaką tarpukario takoskyros daro nūdienos politiniams debatams? Apie tai diskutuojame su politinių idėjų istoriku, publicistu, VU TSPMI docentu dr. Justinu Dementavičiumi.

Ved. Simas Čelutka

logo

Ši pokalbių laida – tai bandymas į dabarties aktualijas pažvelgti iš politinės filosofijos ir idėjų istorijos perspektyvos. Nūdienos iššūkius gvildename ne vien su profesionaliais filosofais, bet įvairių sričių ekspertais, nes filosofiniai klausimai kyla kasdien ir visur, ne vien filosofų „dramblio kaulo bokšte“. Laidos pavadinimas – „Tarp praeities ir ateities“ – nurodo į metaforą, kurią naudojo Hannah Arendt, viena garsiausių XX a. mąstytojų. Gyvename laikotarpiu, kai su nerimu žvelgiame į ateitį ir bandome iš praeities semtis vertingų pamokų bei moralinių orientyrų. Laida transliuojama pirmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Tarp praeities ir ateities

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.