Kūrybos kontekstai. Ar skiriate stogastulpį nuo koplytstulpio?

Kūrybos kontekstai

2021.02.17 10:05

Kūrybos kontekstai. Ar skiriate stogastulpį nuo koplytstulpio?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„...kas tai yra globali Lietuva? Tai kiti kultūriniai prioritetai. O kryždirbystė ir tautodailė yra labiau paribyje ir priklauso nuo entuziastų, pavienių entuziastų“, – sako menotyrininkė dr. Jolanta Zabulytė, nuo studijų metų panirusi į nepopuliarią sritį nei tada, nei dabar – kryždirbystės tyrinėjimus. Kaip mokslininkė, tyrinėdama kultūros paribyje atsidūrusią liaudies meno šaką, pasiekė, kad mokslo darbai, užuot gulėję stalčiuose, būtų prieinami ne tik kolegoms, bet ir plačiajai visuomenei, kad jauni žmonės tęstų tradiciją, įrašytą į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą?

Daugelį jos surengtų ekspedicijų su regiono moksleiviais, muziejininkais, pedagogais vainikavo mokslinė studija „Anykščių krašto kryždirbystė: mediniai paminklai“ – pirmasis detalus kryždirbystės tyrimas Lietuvoje, skirtas vietinės tradicijos ir jos kaitos sklaidai, už kurį mokslininkė pelnė 2020-ų metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premiją.

Pokalbis su menotyrininke, dailės pedagoge VDA Kauno fakulteto dėstytoja dr. J. Zabulyte apie jos plačią kultūrinę veiklą, mokslinius tyrinėjimus ir lietuviškų medinių paminklų unikalumą pasaulyje.

Ved. Alma Valantinienė

logo

Tarp idėjos ir rezultato yra procesas. Apie procesus, kurie vyksta su mumis ir greta mūsų. „Kūrybos kontekstai“, kaip kūrybinė laisvė. Ši laida yra skiriama ne tik kūrėjams, bet ir potencialiems bet kokio amžiaus kūrybos vartotojams. Svarbu, kaip vyksta kūrybiniai, edukaciniai, švietimo procesai, kaip auginami ir pritraukiami platesni žmonių sluoksniai, kokios netikėtos žmonių istorijos gali pastūmėti pačius įsitraukti į kūrybinius ieškojimus, bendruomenių telkimo(-si) projektus. Laida transliuojama trečiadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kūrybos kontekstai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.