Kultūros savaitė. Poetė Aušra Kaziliūnaitė, graikų literatūros metai ir partizano meilės laiškai

Kultūros savaitė

2021.02.13 09:05

Kultūros savaitė. Poetė Aušra Kaziliūnaitė, graikų literatūros metai ir partizano meilės laiškai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Gerūta Griniūtė ir Laima Slepkovaitė prisimena legendinį džiazo pianistą Chick Corea.

Kas bendra tarp urbanistikos ir kompiuterinių žaidimų? Pieštukas. KTU doktorantė Ingrida Povilaitienė gyvenime derina šiuos iš pirmo žvilgsnio skirtingus polius. Kalbina Kotryna Lingienė.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2021-uosius paskelbė graikų literatūros metais. Pamatus Europos literatūrai padėjusi kalba supaprastėjo, o patys graikai šiuolaikinę savo literatūrą mano esant pilkojoje zonoje.

Partizano Juozo Lukšos-Daumanto „Laiškai mylimosioms“ išleisti dar 1993 m., tik be mylimosios Nijolės Bražėnaitės-Lukšienės atsakymų. Tačiau Nijolė visus laiškus išsaugojo. Pirmą kartą jų susirašinėjimą publikuoti ruošiasi rašytoja Laimai Vincė, su ja kalbasi Adomas Zubė.

Rašytojos Dalios Staponkutės komentaras apie karantino poveikį kultūrai.

Pasaulyje: JAV poetės Amandos Gorman fenomenas, apie neeilinį instrumentą – vandenynų kriauklės trimitą ir galeriją Himalajuose, kur iš alpinistų atliekų bus gaminami meno kūriniai.

Poetė ir filosofė Aušra Kaziliūnaitė pristato poezijos knygą „Jūros nėra“. Pokalbis apie eilėraščius, poezijos meistrystę ir kodėl taip sunku parašyti dedikaciją savo knygos skaitytojui.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.