Gamta – visų namai. Kurapkos atkurnėjo prie žmonių

Gamta – visų namai

2021.02.13 06:30

Gamta – visų namai. Kurapkos atkurnėjo prie žmonių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Profesorius T. Ivanauskas rašė, kad Lietuvos kurapkų populiacija visada priklausė nuo žiemos. Ypač sunki buvusi 1937-38 metų žiema, kai vaikai eidami į mokyklą rasdavo sušalusias kurapkas, o nusilpusias gaudė paukštvanagiai ir galabijo varnos. Kaip šiandien padėti kurapkom?

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Paukščių skyriaus vedėjas Saulius Rumbutis pasakoja, kodėl dažnai pelėdiniai paukščiai tampa šalčio ir bado aukomis, ir primena, ką daryti, radus negyvą paukštį.

Fortų tyloje glūdi retoji gyvybė. Kauno marių regioninio parko ekologas Mindaugas Kirstukas primena, kodėl žiemą negalima lankytis fortuose – ten žiemoja šikšnosparniai, o jiems reikalinga ramybė.

Kur dingo žvirbliai ? Naminis žvirblis yra intensyvaus ūkio su byrančiais grūdaisi ir kitu lesalu palydovas. Ką jam veikti švariose mūsų gatvėse, skveruose?

Ved. Selemonas Paltanavičius ir Alvyda Bajarūnaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Klausytojų ir specialistų įvertinta, jau šešiasdešimtmetį atšventusi laida atveria klausytojų širdims ir protams vartelius į Lietuvos gamtą, supažindina su įdomiausiais gamtininkais, jų darbais. Laida transliuojama šeštadieniais 06.30 val.

Kiti laidos epizodai

Gamta – visų namai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.