Panorama. Keičiama COVID-19 ligonių skaičiavimo metodika: SAM pripažįsta – statistika niekada nebuvo tiksli

Pakeitus COVID-19 skaičiavimo metodiką – dvi žinios – gera ir bloga. Šiuo metu šalyje serga beveik 6 kartus mažiau žmonių, nei skelbta anksčiau. Tačiau duomenų analizė rodo, kad mirusiųjų nuo COVID-19 dvigubai daugiau.

Didžiausia opozicinė valstiečių ir žaliųjų sąjunga pristatė šešėlinės Vyriausybės sudėtį. Šešėliniu premjeru bus partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Prezidentūra siūlo mokesčių sistemos pokyčius, kuriais siekiama vienodinti apmokestinimą skirtingoms veiklos rūšims. O įmonėms, keliančioms atlyginimus siūloma pelno mokesčio lengvata.

Europos Parlamente aptartas Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas. Parlamente pristatyti argumentai, kad elektinė buvo paleista paskubomis, Baltarusija vengė suteikti informacijos apie įvykusius incidentus.

Prieš tris dešimtmečius Islandija buvo pirmoji vakarų valstybė, pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę. Tuometis Islandijos užsienio reikalų ministras prisimena, kad dėl to šalis užsitraukė Maskvos nemalonę, Reikjaviko vengė ir vakarai – neskubėję megzti diplomatinių santykių su Baltijos šalimis, tačiau pačioje Islandijoje diskusijų, ar pripažinti Lietuvos nepriklausomybę esą nebuvo.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka sako, kad šalis jau pusmetį nesibaigiant protestams atrėmė staigų užsienio vadovaujamą puolimą. Prasidėjusiame 2 dienų liaudies suvažiavime, Lukašenka gąsdino priešais, ir toliau žadėjo konstitucines reformas. Opozicijos atstovai suvažiavimą vadina Lukašenkos psichoterapijos seansu ir žadamais pokyčiais netiki.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad skiepijimo procesas įsibėgėja, tačiau valstybės – vis dar pažeidžiamos.

Lenkijoje protestus prieš beveik visišką abortų uždraudimą organizuojančio judėjimo „Moterų streikas“ lyderei Martai Lempart pareikšti kaltinimai dėl baudžiamųjų nusižengimų.

JAV prezidentas vakar pirmą kartą nuo inauguracijos, telefonu kalbėjosi su Kinijos vadovu. Joe Bideno teigimu, Vašingtono prioritetas – laisvas ir atviras Indijos ir Ramiojo vandenyno regionas. Amerikos prezidentas išreiškė nerimą dėl žmogaus teisių suvaržymų Kinijoje.

Po pūgų vis dar tvarkomi miškuose išvartyti medžiai. Darbų daug, miškininkai juos tikisi baigti iki balandžio. Iki pavasario pasirūpinti nuvirtusiais ir nulaužtais medžiais raginami ir privačių miškų savininkai. Nesutvarkytos sniegolaužos kelia pavojų miškų sanitarinei būklei – susidaro palankios sąlygos kenkėjams daugintis.

Šiaulių dramos teatras pristato jau trečiąją sezono premjerą – Šarūno Datenio statomą spektkalį pagal Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Pastatyme vaikams vaizduojama ateities mokykla, atskleidžiamos aktualios problemos – patyčios, socialinių tinklų pavojai.

Ved. Marijus Žiedas.