Homo cultus. Iš balkono. Pokalbis su Piktomis kino kritikėmis

Homo cultus. Iš balkono

2021.02.11 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Pokalbis su Piktomis kino kritikėmis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kodėl reikalinga kino kritika? Ar galime kalbėti apie lietuvišką kino kritikos mokyklą? Kaip apie kiną rašo britų, prancūzų, vokiečių, amerikiečių, lenkų, rusų kritikai? Ar tai vis dar aktualu, kai per karantiną negalime nueiti į kino teatrą ir patirti to visaapimančio kino poveikio? Apie tai ir kaip filmus bei serialus mato Piktos kino kritikės kalbamės su Santa Lingevičiūte, žuranlo „Kinas“ redaktore ir LMTA dėstytoja bei Ilona Vitkauskaite – kino kritike ir VU doktorante.

Laidoje skamba garso takelis iš serialo „Tarnaitės pasakojimas“: Blondie & Philip Glass - Heart of Glass - Daft Beatles (Crabtree Remix) bei filmo „Tenet“ garso takelis (Travis Scott – The Plan).

Ved. menotyrininkė Laima Kreivytė, garso režisierė – Sonata Barčytė-Jadevičienė

Nuotraukoje – Piktos kino kritikės Santa Lingevičiūtė ir Ilona Vitkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Iš balkono

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.