Ryto allegro. Kauno IX forto muziejus – Europos atminimo ir solidarumo tinkle

Ryto allegro

2021.02.11 07:05

Ryto allegro. Kauno IX forto muziejus – Europos atminimo ir solidarumo tinkle

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

„Buvo daug priežasčių, kodėl archeologai kritikavo Gimbutienės Didžiosios deivės teoriją. Visų pirma, tuo metu archeologijoje apskritai buvo vengiama kalbėti apie religiją, dvasingumą - tokius dalykus, apie kuriuos sunku kalbėti, nes priešistorė nepaliko rašytinių šaltinių. Kita vertus, tų klausimų nekeliant ir archeologams kalbant tik apie šaltus faktus, nejučia į priešistorės naratyvo centrą tapo pastatyti vyrai – vyrški įsitikinimai, vyriškos vertybės ir vyriškas simbolizmas. Man atrodo, kad Gimbutienė labai sąmoningai norėjo apversti tą supratimą, ir tai erzino jos kolegas,“ – sako dr. Rasa Navickaitė. Pokalbis apie tai, kokios įtakos Marijos Gimbutienės teorija turėjo šiuolaikiniams visuomeniniams judėjimams.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Kaip galima daryti poveikį per vaizdo žaidimus? Kaip vaizdo žaidimus mato didžiosios pasaulio valstybės? Ar vaizdo žaidimai, kaip viena iš švelniosios galios priemonių, savo įtaka jau gali prilygti televizijai, literatūrai ir muzikai? Pokalbis su VU TSPMI doktorantu, nagrinėjančiu vaizdo žaidimų ir politikos santykį, Aivaru Žukausku, šią temą pristatysiančiu Kultūros ministerijos ir nacionalinio Medijų ir informacinio raštingumo tinklo rengiamame „Atsparios Lietuvos“ susitikime.

Lietuva oficialiai priimta į Europos atminimo ir solidarumo tinklo stebėtojų grupę, o mūsų šaliai šioje organizacijoje atstovaus Kauno IX forto muziejus. Anot Kauno IX forto muziejaus direktoriaus Mariaus Pečiulio, trauminių XX a. istorijos patirčių inspiruotos visuomenės transformacijos, harmoningos raidos lūžiai nepalieka abejingų iki šių dienų, o su šiomis temomis sietini klausimai, patekę į viešąjį diskursą, daugeliu atvejų tampa rezonansiniais ir nukrypstančiais nuo konstruktyvaus dialogo paieškų.

Sony fotografijos apdovanojimuose geriausia 2021 m. Lietuvos fotografija paskelbta Simo Bernoto žaislininko fotografija iš ciklo apie Lietuvos amatininkus. Pokalbis su fotomenininkais S. Bernotu ir Laima Kavaliauskaite-Bernote.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.