Savęs repeticijos. Kai tau dvim keli ir tavo šeimą užklumpa sunki liga

Savęs repeticijos

2021.02.10 14:45

Savęs repeticijos. Kai tau dvim keli ir tavo šeimą užklumpa sunki liga

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kai artimas žmogus suserga sunkia liga – staiga pasikeičia visa šeimos tikrovė bei kasdienybė. Nepriklausomai nuo amžiaus, tai sunkus ir iššūkių kupinas laikotarpis, kuris kartais gali trukti labai ilgai ir iš anksto nežinai nei kiek visa tai tęsis, nei kaip viskas baigsis. Tyrimai rodo, kad liga veikia visų šeimos narių fizinę ir psichologinę sveikatą, jie tampa lyg „slaptaisiais pacientais“. Šiandienos epizode apie šią patirtį kalbame iš šiek tiek specifinės perspektyvos – iš perspektyvos žmogaus, kuriam dvidešimt keli metai ir kurio vienas iš tėvų susirgo vėžiu.

Apie buvimą šalia sergančio artimojo, tėvų netektį, kaltės jausmą, nerimą bei panikos priepuolius kalbamės su Gabija Kavaliauskaite, kuri prieš dvejus metus po sunkios kovos su vėžiu neteko tėčio.

Ved. Milda Pivoriūtė

Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audioplatformos projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Jei esi jaunas, ieškai savęs ir savo gyvenimo kelio – tai tave supa ne tik malonūs iššūkiai ir patirtys. Tapsmo suaugusiu kelyje dažnai tenka susidurti su kankinančiom dilemom, kartais sukeliančiom sprendimų priėmimo paralyžių – tiegiog nebežinai, kaip išjudėti iš pasimetimo taško. Tinklalaidės įvadinėje dalyje pateiksime autentiškus jaunų žmonių išgyvenimų pavyzdžius, o antroje dalyje mėginsime juos išnarplioti, paaiškinti ir pateikti vieną kitą vertingą patarimą. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą antradienį 11.00 val. Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Kiti laidos epizodai

Savęs repeticijos

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.