Gimtoji žemė. Ar bus kas gydo gyvulius?

Gimtoji žemė

2021.02.10 06:07

Gimtoji žemė. Ar bus kas gydo gyvulius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kaimuose mažėja veterinarijos gydytojų. Tam įtakos turi sudėtingas moksleivių patekimas į universitetus, tačiau tai ne vienintelė problema: mažėja ir auginamų gyvulių. Dėl šios priežasties daugelis veterinarijos specialistų persikvalifikuoja ir pradeda dirbti kitose srityse.

Prieš 28-erius metus iš Marijampolės į Lazdijų rajoną, Varnėnų kaimą gyventi persikėlė Rima ir Vytenis Bagdanavičiai. Per tuos metus sukūrė etnografiškiausia pripažintą dzūkišką sodybą, išbandė kavinių verslą, o dabar kepa išskirtinio skonio bulvines bandas. Sodyba taip ir vadinasi “Dzūkiškos bulvinės bandos”, o garsas apie jas pasiekia ir svečius kraštus, atokiame kaime dažnai lankosi turistų autobusai. Nors karantinas apribojo jų veiklą, bet užsakyti ir išsivežti bandų žmonės mielai užsuka.

Ved. Regina Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.