Pakeliui su klasika. Oskaras Koršunovas: mano misija – siekti, kad žiūrovas nematytų spektaklių-lavonų

Pakeliui su klasika

2021.02.09 16:05

Pakeliui su klasika. Oskaras Koršunovas: mano misija – siekti, kad žiūrovas nematytų spektaklių-lavonų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dar viena ir jau paskutinė pažintis su 2020ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Šiuokart pokalbis su JAV gyvenančiu rašytoju Sauliumi Tomu Kondrotu. Jis premija įvertintas už pasaulį be ribų literatūroje. „Pasaulis neapsiriboja mūsų planeta, apčiuopiamais daiktais, sąmone“ – sako rašytojas. Koks tas pasaulis? Laureato ir rašytojos Danutės Kalinauskaitės mintys.

“Ji jautėsi kaip juoda avelė, nepriimta. Girdėdavau vėl ir vėl, kaip jai sunku pakelti buvo visokius gandus. Bet ji taip gerai su visu tuo tvarkėsi – atrodė, kad triumfavo virš tų sunkumų” – taip apie savo mamą, archeologę Mariją Gimbutienę pasakoja jos dukra dr. Živilė Gimbutaitė, Los Andžele gyvenanti literatūrologė. Su mokslininke kalbėjosi kolegė JAV Agnė Kairiūnaitė-Albright.

Kino muzikos skiltyje kolegė Ieva Buinevičiūtė žvelgia į muzikalią Marselo Camus filmografiją. Koks tas muzikalumas prancūzų kino režisieriaus, išgarsėjusio filmu „Juodasis Orfėjus“, kuris įvertintas „Auksine palmės šakele“ ir „Oskaru“ filmuose?

Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovu tapo režisierius Oskaras Koršunovas. „Faktiškai, aš visą laiką buvau jame ir su juo“ – taip apie dar vienus teatro namus sako režisierius, kuris yra ir OKT meno vadovas. „ OKT – tikrai nepražus, o mano pagrindinė misija Nacionaliniame dramos teatre – ne tik statyti gerus spektaklius, bet stengtis palaikyti tai, kas vyksta teatre, kad žiūrovas nematytų spektaklių-lavonų“. Kur kas daugiau minčių pokalbyje su Oskaru Koršunovu rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.