Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie Lietuvos žydų istoriją, Lietuvos kultūrą Izraelyje ir žydiškojo humoro esmę. Pokalbis su Elena Keidošiūte

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie Lietuvos žydų istoriją, Lietuvos kultūrą Izraelyje ir žydiškojo humoro esmę. Pokalbis su Elena Keidošiūte

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šįkart „Mažosios Europos pokalbiuose“ keliamės į Izraelį, kur Lietuvos kultūros atašė pareigas jau antrą kadenciją eina Elena Keidošiūtė. Su Elena kalbamės apie tai, kas paskatino ją susidomėti žydų kultūra ir istorija ir ką įdomaus atskleidė jos daktaro disertacijos tyrimas, analizavęs katalikiškas misijas ir žydų konversijas Lietuvoje XIX amžiuje ir XX amžiaus pirmoje pusėje.

Izraelis – Lietuvos kultūros atašė darbui yra išskirtinė valstybė, nes kalbame ne tik apie Lietuvos kultūros pristatymą plačiajai visuomenei, tačiau ir apie santykio su ten gyvenančiais litvakais puoselėjimą. Kas juos labiausiai domina kalbant apie šiuolaikinę Lietuvos kultūrą? Taip pat su Elena aptariame, kur slypi žydiško humoro paslaptis, ką ten vykstantys debatai dėl tapatybės byloja mums čia Lietuvoje ir kokį Izraelio veidą atskleidžia skirtingi šios šalies miestai. Laidos desertui – Elenos rekomendacijos iš Izraelio literatūros ir kino.

Ved. Donatas Puslys

Nuotraukoje Elena Keidošiūtė. Autorius – Isaiah Fainberg

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.