Kūrybos kontekstai. Istorikas dr. Marius Ėmužis: visuomenė iš istorikų laukia atsakymų

Kūrybos kontekstai

2021.02.10 10:05

Kūrybos kontekstai. Istorikas dr. Marius Ėmužis: visuomenė iš istorikų laukia atsakymų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

VU istorikas dr. Marius Ėmužis pastebi, kad žiniasklaidos atstovai į istorikus paprastai kreipiasi komentaro kokiai nors reikšmingai istorinei datai priminti, bet paties istoriko asmenybė ar jo nuomonė vienu ar kitu šiandien aktualiu klausimu retai domina.

Kodėl dabartyje tiek daug istorijos ir kas gali paaiškinti dabartį? Ar norint suvokti istoriją reikalinga vaizduotė? Kur istorijoje yra (ar gali būti) emocijos vieta? Kas yra populiarusis istorinis pasakojimas ir kokios jo grėsmės? Apie istoriją, kaip praeities, dabarties ir ateities kontekstą pokalbis su dr. M. Ėmužiu, VU Rektoriaus jaunojo mokslininko premijos laureatu.

Ved. Laima Ragėnienė

logo

Tarp idėjos ir rezultato yra procesas. Apie procesus, kurie vyksta su mumis ir greta mūsų. „Kūrybos kontekstai“, kaip kūrybinė laisvė. Ši laida yra skiriama ne tik kūrėjams, bet ir potencialiems bet kokio amžiaus kūrybos vartotojams. Svarbu, kaip vyksta kūrybiniai, edukaciniai, švietimo procesai, kaip auginami ir pritraukiami platesni žmonių sluoksniai, kokios netikėtos žmonių istorijos gali pastūmėti pačius įsitraukti į kūrybinius ieškojimus, bendruomenių telkimo(-si) projektus. Laida transliuojama trečiadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kūrybos kontekstai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.