Gimtoji žemė. Ūkio valdymo sprendimai gimsta diskusijose

Gimtoji žemė

2021.02.09 06:07

Gimtoji žemė. Ūkio valdymo sprendimai gimsta diskusijose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kupiškio r. Topolio viensėdyje kartu su tėčiu Jonu ūkininkaujanti Jurgita Pakalnytė džiaugiasi, kad pernai gavo net trečdaliu didesnį derlių negu ankstesniais metais. Dideliame 800 ha augalininkystės ūkyje, kur auginama daug įvairių kultūrų, tvarkytis nelengva, tačiau kai aiškiai pasiskirstoma darbais ir nuolat tariamasi, randami geriausi sprendimai.

Lietuvos žemės savininkų sąjungos duomenimis, kaime yra daug atvejų, kai susigrąžinę žemę su ant jos likusiais kitų savininkų ūkiniais pastatais, žemdirbiai tarsi skriaudžiami. Jie moka mokesčius ir už nenaudojamą žemę. Ką rodo pavyzdys Skuodo rajone? Komentuoja ir pataria NŽT ir LŽSS atstovai.

Žvelgdami į medinį baldą, mesdami pliauską į židinį ar stovėdami prie kelmo miške, pastebime rieves. Jos gali papasakoti labai daug: kiek medžiui metų ar net dešimtmečių, šimtmečių klimato pokyčius. Tai savotiškas klimato „archeologijos“ metraštis. Išsamiau – gamtininkas Almantas Kulbis.

Ved. Regina Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.