Vienkartinė planeta. Vilniaus Šeškinės ozas

Vienkartinė planeta

2021.02.08 16:30

Vienkartinė planeta. Vilniaus Šeškinės ozas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vietos gyventojams bei gamtininkams susirūpinimą kelią savivaldybės planai šalia Šeškinės ozo tiesti naują Šiaurinę gatvę. Specialistai atkreipia dėmesį, kad gatvė suardytų ozo struktūrą ir pažeistų žaliosios erdvės vientisumą. Tuo metu vietos gyventojai siekia išsaugot išskirtinę žaliąją erdvę greta namų bei nori išvengti taršos bei triukšmo padidėjimo. Savivaldybė teigia, kad statant naują gatvę ozas nebūtų pažeistas, o statybos būtinos siekiant mažinti tam nepritaikytų kelių apkrovą.

Šeškinės ozas 1964 metais buvo paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Ozo reljefas susiformavo tirpstančio ledyno pakraštyje ir siekia 16 tūkst. metų. Vingiuotas Šeškinės ozo kalvagūbris driekiasi nuo „Akropolio“ prekybos centro iki Gelvonų g. Šeškinėje.

Autorė Rūta Dambravaitė

Nuotraukos autorė Salvija Vaičikonytė

logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti.Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosauguos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.