Pakeliui su klasika. Rūta Lipinaitytė: nežinomos, negirdėtos muzikos atlikime įžvelgiu gilesnę prasmę

Pakeliui su klasika

2021.02.05 16:05

Pakeliui su klasika. Rūta Lipinaitytė: nežinomos, negirdėtos muzikos atlikime įžvelgiu gilesnę prasmę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

LRT KLASIKA pradeda unikalų koncertų ciklą „Koncertas vienam“. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ciklą pradeda bosas baritonas Kostas Smoriginas, kuriam akomponuos pianistė Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė. Koncertų klausytis kviečiame penktadieniais 19 val. per LRT KLASIKĄ bei portale LRT.lt.

Rubrikoje „Ping Pong“ kūrinys, įkvėpęs LRT RADIJO žinių vedėjos Odetos Vasiliauskaitės meilę muzikai.

Aktorius ir režisierius Sigitas Račkys švenčia 70-metį. Teatre – per 20-mt, o filmavo aikštelėje – per 30-mt aktoriaus vaidmenų, režisuoti penki spektakliai. Jubiliejaus išvakarėse interviu su Sigitu Račkiu.

„Asmeniškai man artimesnė yra šiuolaikinė muzika. Ją geriau suprantu, geriau jaučiuosi ją atlikdama, žinau, ką noriu savo grojimu pasakyti. Tai tiesiog mano muzika“ – taip yra sakiusi smuikininkė prof. Rūta Lipinaitytė. Apie žinomos ir atrandamos muzikos žavesį, meilę lietuvių kompozitorių kūrybai, aktyvią pedagoginę veiklą ir ne tik su atlikėja, LMTA styginių instrumentų katedros vedėja, kalbamės rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Odeta Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.