Lietuvos diena. Leidimo atnaujinti veiklą iš Vyriausybės nesulaukę verslininkai grasina kreiptis į teismą

Lietuvos diena

2021.02.05 13:05

Lietuvos diena. Leidimo atnaujinti veiklą iš Vyriausybės nesulaukę verslininkai grasina kreiptis į teismą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Leidimo atnaujinti veiklą iš Vyriausybės nesulaukę smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai pagrasino dėl to kreiptis į teismą. Šiandien su jų bei prekybos įmonių sektoriaus atstovais susitiko prezidentas, vėliau juos priims ir premjerė. Pasak smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų, jiems buvo suteikta tuščių vilčių, o dabartinės ribojimų sąlygos – diskriminuoja. Esą daugumai smulkiųjų verslininkų gresia bankrotas. Vis dėlto, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai viliasi, kad Vyriausybė priims sprendimus, dėl kurių kreiptis į teismą nereikėtų.

Europos Parlamento biuro Lietuvoje spaudos konferencija su Lietuvos europarlamentarai pressk. apie COVID-19 vakcinų patvirtinimą, skirstymą ir tiekimą Europos Sąjungoje, ES sudarytas sutartis, iškylančias šio proceso problemas, Europos Parlamento poziciją.

Panevėžio ligoninėje atlikta unikali operacija. Vienam pacientui plyšus aortai, jo sveikatos būklė buvo patenkinama ir jokia kita kita gydymo įstaiga nesiryžo žmogaus operuoti. Gelbėti žmogaus gyvybę ryžosi Panevėžio gydytojas. Ligonį jis operavo, praktiškai sugebėjo atsatyti visų galūnių funkcionavimą.

Dalis Žiežmarių gyventojų nesutinka, kad jų miestelyje būtų kuriami dar vieni grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyventų psichikos negalią turintys žmonės. Kaišiadorių rajono savivaldybė jiems ieško naujos vietos. Tokios kaiminystės kratantis ir kitų miestų gyventojams, Strėvininkų socialinės globos namų vadovas sako, neįgalieji diskriminuojami, kai bendruomenės sprendžia, kurioje vietoje jiems gyventi.

Seimo Užsienio reikalų komitetas skelbia, kad praėjus pusmečiui nuo suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų ir nepasiekus norimų rezultatų, dvylika Seimo narių, tarp jų - ir parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, imasi politinių kalinių globos.

Jungtinių Valstijų prezidentas dviejose kalbose Valstybės departamente pristatė savo užsienio politikos viziją. Kalbėdamas amerikiečių diplomatams Džou Baidenas pakartojo, kad Amerika sugrįžta į pasaulį. Be kita ko, prezidentas pabrėžė, kad didžiausią iššūkį kelia autoritarinės valstybės. Pasak Baideno, per pokalbį telefonu Vladimirui Putinui jis sakė, kad Vašingtonas nenusileis agresyviems Maskvos veiksmams, įspėdamas, kad Rusijos atžvilgiu bus griežtesnis nei jo pirmtakas Donaldas Trampas.

Grįžusiems iš šalių, kuriose plinta mutavęs koronavirusas, Lietuvoje taikomos griežtesnės izoliacijos taisyklės. Kaip jų laikomasi – šiomis savaitėmis aktyviau kontroliuoja ir policijos pareigūnai. Apie tai – Giedrės Trapikaitės reportaže.

Ved. Madona Lučkaitė

logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.