Kosmoso departamentas. Dar viena priemonė kovoje su COVID-19

Kosmoso departamentas

2021.02.05 11:05

Kosmoso departamentas. Dar viena priemonė kovoje su COVID-19

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskelbti Lietuvos mokslo premijų laureatai.

Kompanija "Thermo Fisher Scientific" Vilniuje atidarė naują gamybos pastatą, kuriame gaminami nukleotidai - RNR molekulės statybiniai blokai. Kuo tai yra svarbu ir kaip tai prisideda prie COVID-19 skiepų kūrimo, pasakoja VU Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė.

Naujasis gamybos pastatas pavadintas chemiko, Vilniaus universiteto dėstytojo Andriaus Sniadeckio garbei. Apie šią prieš 250 metų gimusią asmenybę pasakoja verslininkas Rimvydas Baranauskas.

Keičiantis klimatui, tampa vis svarbiau kuo tiksliau prognozuoti kelių orų sąlygas. Kaip Lietuvoje sudaromos šios prognozės ir su kokiais iššūkiais susiduria specialistai? Pokalbis su disertaciją apie tai parašiusia daktare Lauryna Šidlauskaite.

Ved. Simonas Bendžius ir Karolina Panto

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.