Ryto allegro. Informacinės manipuliacijos ir šiuolaikinė propaganda Viktoro Denisenko knygoje „Propagandos apsupty“

Ryto allegro

2021.02.05 07:05

Ryto allegro. Informacinės manipuliacijos ir šiuolaikinė propaganda Viktoro Denisenko knygoje „Propagandos apsupty“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Netekome filosofės, eseistės, literatūros kritikės Jūratės Baranovos.

Kultūros publikacijų apžvalga.

Neseniai vienu iš 5-ių 2020-ųjų metų panevėžiečių pripažintas režisierius, dramaturgas ir aktorius Aleksandras Špilevojus jau beveik metus yra Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas. Pokalbis su A. Špilevojumi Panevėžio prakeiksmą ir išsivadavimą iš jo, darbo kultūrą ir kūrybines aklavietes.

Dovilės Kuzminskaitės apžvalgoje – dvi Lotynų Amerikos rašytojų knygos: iš Čilės kilusios kultinės rašytojos Isabelės Allendės kūrinys „Mano sielos moterys“ ir kylančios prozininkės iš Meksikos, Sofios Segovijos romanas „Bičių dūzgesys“.

Kaip muziejai ir edukacinės erdvės karantino metu bando išlaikyti auditoriją ir vis priminti apie save? Apie kūrybiškus kelius ir prieigas – Mo muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė ir meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ vadovė Julija Reklaitė.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro mokslininko Viktoro Denisenko naujojoje knygoje „Propagandos apsupty“ – aktualus žvilgsnis į šiuolaikinę propagandą ir pastarųjų metų informacinių manipuliacijų apmąstymas.

Lietuvos mokslų akademija paskelbė mokslų premijos laureatus. Šiemet humanitarinių ir socialinių mokslų srityse paskirta tik viena premija – dr. Daliai Satkauskytei (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) už darbų ciklą „Literatūra ir visuomenė. Sociokritiniai tyrimai“.

LRT kartu su Vilniaus universitetu rengia paskaitų ciklą „Neabejojusi pašaukimu : Marijos Gimbutienės 100-mečiui”. VU Medicinos fakulteto profesorius antropologas Rimantas Jankauskas naujausioje radijo paskaitoje aptars Marijos Gimbutienės indoeuropiečių kilmės hipotezę ir kaip ją patvirina naujausi paleogenetiniai duomenys.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.