Homo cultus. Iš balkono. Meninio tyrimo įkvėpti. Pokalbis su Vytautu Michelkevičiumi

Homo cultus. Iš balkono

2021.02.04 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Meninio tyrimo įkvėpti. Pokalbis su Vytautu Michelkevičiumi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip apibrėžti meninį tyrimą? Kuo jis skiriasi nuo mokslinio ir tiesiog nuo meno? Ką studijuoja Vilniaus dailės akademijos menų ir dizaino doktorantūros studentai ir kuo jų tyrimai gali būti įdomūs su menu nesusijusiems žmonėms? Apie meninio tyrimo ištakas, istoriją ir šiandienos iššūkius kalbamės su kuratoriumi, tyrėju, VDA Fotografijos ir medijos meno katedros bei Meno doktorantūros (dailės) programos vedėju dr. Vytautu Michelkevičiumi. Laidoje skamba Kotrynos Briedytės kūriniai iš albumo „art after hours“.

Ved. menotyrininkė Laima Kreivytė, garso režisierė – Sonata Barčytė-Jadevičienė.

Nuotraukoje – Vytautas Michelkevičius ir Lina Michelkevičė pristato „Diagraminės vaizduotės atlasą“. Fotografijos autorius – Arnas Anskaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Iš balkono

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.