Sveikata. Pavojinga COVID-19 mutacija jau Lietuvoje, o įtartinų mėginių patys ištirti nepajėgiame

Sveikata

2021.02.03 16:30

Sveikata. Pavojinga COVID-19 mutacija jau Lietuvoje, o įtartinų mėginių patys ištirti nepajėgiame

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad Jungtinėje Karalystėje paplitusi pavojinga koronaviruso atmaina nustatyta ir Lietuvos gyventojai. Pastaroji užsikrėtė nuo šeimos nario, tačiau nė vienas jų nebuvo išvykę į užsienį. Tai kelia pagrįstų įtarimų, kad mutacija, kuri yra 70 proc. labiau užkrečiama, jau yra paplitusi šalyje. Tačiau jų tirti Lietuva nepajėgi – neturi tam reikalingų reagentų. Tai reiškia, kad kiekvieną įtartiną užsikrėtusiojo mėginį reikia siųsti į užsienio šalių laboratorijas patvirtinimui. Kaip tai gali atsiliepti pandemijos valdymui? Ar Lietuva pajėgi atlaikyti naujos koronaviruso atmainos keliamą grėsmę? Apie tai pokalbis su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atstove Svajūne Muralyte bei vyriausiąja šalies epidemiologe Loreta Ašokliene.

Kita laidos tema – mūsų pačių indėlis kovojant su COVID-19. Kai kurios Europos šalys dėl sparčiai plintančios pavojingos koronaviruso mutacijos jau reikalauja gyventojų viešose vietose dėvėti tik medicinines kaukes. Kuo šios efektyvesnės prieš medžiagines? Ar vis dar saugu dėvėti apsauginius skydus? Kada mus pasieks KTU mokslininkų sukurta antibakterinė medžiaga kaukių gamybai? Pokalbis su KTU Cheminės technologijos fakulteto docentu ir šio projekto vadovu Remigijumi Ivanausku.

Ved. Laura Adomavičienė

logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.