Pakeliui su klasika. Dr. Loreta Vaicekauskienė apie laiką, kalbą ir kitus svarbius dalykus.

Pakeliui su klasika

2021.02.02 16:05

Pakeliui su klasika. Dr. Loreta Vaicekauskienė apie laiką, kalbą ir kitus svarbius dalykus.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tęsiame pokalbių ciklą su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Muzikologijos katedros profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Rūta Stanevičiūtė apdovanota už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą. Pokalbis su muzikologe. Apie laureatę – muzikologė Rasa Murauskaitė.

Vienam garsiausių smuikininkų Jaschai Heifetzui – 120 metų. Laidos viktorina.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muziką kine.

Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus vadovei, Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro docentei ir mokslų daktarei Loretai Vaicekauskienei kalba nėra sustingęs monumentas, tai kintantis, su kitomis kultūromis komunikuojantis mūsų bendravimo įrankis. Kas atvedė į lingvistikos pasaulį, kas turėtų rūpėti kalbininkams ir eiliniams kalbos vartotojams, apie pomėgius ir muziką – pokalbis su Loreta Vaicekauskiene.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.