Homo cultus. Žmogus ir miestas. Kaip išsaugoti biologinę įvairovę želdynuose

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Kaip išsaugoti biologinę įvairovę želdynuose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos miestams sparčiai įgyvendinant želdynų projektus, atnaujinant parkus, skverus, kitas žalias erdves, suinteresuoti gyventojai vis dažniau kelia klausimus apie šių projektų užmojus ir kokybę. Vienas iš vis dažniau kylančių klausimų skirtas biologinės įvairovės išsaugojimui, kurio reikalauja LR Želdynų įstatymas. Biologinės įvairovės išsaugojimą iškelia kaip tikslą ir Jungtinių tautų Darnaus vystymosi darbotvarkė 2030. Želdynai yra ne tik žmogaus rekreacijos vieta, jie atlieka svarbias ekologines funkcijas ir yra daugybės organizmų buveinė. Šioje laidoje kalbėsime apie tai, kaip išsaugoti biologinę įvairovę želdynuose ir kodėl tai yra svarbu. Sužinoti daugiau apie laidoje minimas biologinės įvairovės palaikymo priemones bei pasiūlymus dėl biologinės įvairovės apsaugos galima šiuose puslapiuose: https://pievoj.lt, https://www.osmoderma.lt/leidiniai, https://www.akoalicija.lt.

Šios laidos svečiai: Adelė Banelienė, Lietuvos gamtos fondo aplinkosaugos specialistė; Vilma Gudynienė, botanikė, gamtinio apželdinimo specialistė ir Sigitas Algis Davenis, Lietuvos arboristikos centro vadovas, Gamtos tyrimų centro doktorantas.

Laidos vedėja – miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.