Kultūros savaitė. Klavišininkas Daniel Mintseris, filosofų įkurta Supratimo agentūra ir kompiuterinių žaidimų menas

Kultūros savaitė

2021.01.30 09:05

Kultūros savaitė. Klavišininkas Daniel Mintseris, filosofų įkurta Supratimo agentūra ir kompiuterinių žaidimų menas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Apie Lietuvos kultūros tarybos užsakymu atliktą tyrimą „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“.

Kaune nuspręsta tvarkyti istorinio Linkuvos dvaro teritoriją. Šią ir kitas temas su paveldo specialistu Sauliumi Rimu aptaria Kotryna Lingienė.

Trys filosofai rado būdą, kaip humanitarinį išsilavinimą įdarbinti visuomenės labui. Supratimo agentūroje „xwhy“ jie tiria opius visuomenės klausimus ir sprendimų priėmėjams suteikia visapusišką situacijos supratimą.

Kompiuteriniai žaidimai – daugialypė meno forma, apjungianti skirtingų profesionalų talentus. Steponas Pričinas bendrauja su muzikos kūrėju Mariumi Adomaičiu (Ten Walls), dailininku Mariumi Pociumi ir kompiuterinių žaidimų kūrėju Šarūnu Ledu.

Po Kauno jėzuitų gimnazijos vadovų pasipriešinimo moksleivių kuriamam kanalui „Giljožinios“, istorikė Ugnė Marija Andrijauskaitė komentare primena, kaip praeityje varžyta politinė moksleivių veikla.

Pasaulyje: po 40 metų vėl atidarytas Pompėjos muziejus, atradimai Egipte, dovana universiteto bibliotekai Irake ir Indijos menininkų pagalba protestuojantiems ūkininkams.

Adomo Zubės pokalbis su Vilniuje užaugusiu klavišininku Daniel Mintseris. Daugiau nei 20 metų Daniel gyvena JAV ir ant scenos pasirodo su ryškiausiomis pasaulio alternatyvios muzikos žvaigždėmis St. Vincent ir David Byrne. Pokalbis apie vaikystę Lietuvoje, karjeros pradžią Niujorke ir muzikanto gastroles po visą pasaulį.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.