Gamta – visų namai. Lietuvių skalikai – vienintelė lietuviška šunų veislė

Gamta – visų namai

2021.01.30 06:30

Gamta – visų namai. Lietuvių skalikai – vienintelė lietuviška šunų veislė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kalbininkas, lietuvių skalikų veislės puoselėtojas Marius Smetona, vienas monografijos „Lietuvių skalikai“ autorių, apžvelgia visą turimą veislės istoriją, pasakoja, kuo įdomus lietvuių skalikas ir kokios jo auginimo perspektyvos.

Daugelio žvėrių ir paukščių jaunikliai iki suaugusių amžiaus neišgyvena. Tai – natūrali atranka. Nors juos reikia globoti, gydyti, suteikti būtiną pagalbą, tačiau vienaip turime žiūrėti į gamtoje likusius paliegusius gyvūnus, kitaip - į žmonių, jų technikos sužalotus, suluošintus, sako biologas Eugenijus Tijušas.

Malonios pavasariu dvelkiančios naujienos – šiuo metu jau gieda šiaurinės pilkosios zylės, kliuksi bukučiai, šakomis groja margieji geniai. Ūkauja į savo perimvietes sugrįžusios pelėdos. Lapės pradeda rują, kuri truks visą mėnesį. Savo šeimų reikalais domisi vilkai, vestuves kelia kiškiai.

Ved. Selemonas Paltanavičius ir Alvyda Bajarūnaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Klausytojų ir specialistų įvertinta, jau šešiasdešimtmetį atšventusi laida atveria klausytojų širdims ir protams vartelius į Lietuvos gamtą, supažindina su įdomiausiais gamtininkais, jų darbais. Laida transliuojama šeštadieniais 06.30 val.

Kiti laidos epizodai

Gamta – visų namai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.