Kosmoso departamentas. Tarptautinė teisė (ne)pakeičia tikrus ginklus

Kosmoso departamentas

2021.01.29 11:05

Kosmoso departamentas. Tarptautinė teisė (ne)pakeičia tikrus ginklus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tarptautinės teisės tikslas, kad santykiai tarp valstybių būtų grindžiami ne jėga, bet taisyklėmis. Tačiau tarptautiniai įsipareigojimai dažnai pažeidžiami, kariniai konfliktai vyksta, o ir teisiniu neapibrėžtumu kai kurios valstybės neretai pasinaudoja, siekdamos strateginių tikslų.

Vis dėlto, teisė padeda pasiekti ir teisingumo, o pastaruoju metu pastebima tarptautinės teisės humanizacija, kai daugiau dėmesio skiriama asmens apsaugai. Apie visa tai pokalbis su Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Erika Leonaite.

Kita tema – įmonė „Paula.tech“ pirmoji Lietuvoje kuria papildytos realybės edukacinę programėlę vaikams. Skelbiama, kad platforma, pavadinta „Universe for kids“ padės įgyti įvairių eksperimentinių žinių, geriau pažinti skirtingas profesijas bei mokslo įdomybes. Tam reikės tik išmaniojo įrenginio – kad ir telefono. Daugiau apie tai pokalbis su „Paula.tech.“ vadove Monika Paule.

Ved. Sigita Vegytė

logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.