Pakeliui su klasika. Kotrynos Zylės talentas prabilti į jaunąjį skaitytoją

Pakeliui su klasika

2021.01.28 16:05

Pakeliui su klasika. Kotrynos Zylės talentas prabilti į jaunąjį skaitytoją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šiandien LRT PLIUS eteryje prasideda LRT KLASIKOS pristatomas dokumentinių filmų ciklas „Didieji kompozitoriai“, kuris ves šešių klasikinės muzikos kūrėjų biografiniais maršrutais. Ciklą pristato LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka kartu su kino mokykla „Youngblood“ pradeda virtualių kino ir literatūros susitikimų ciklą „Literatūros ir kino dialogai“. Jo metu apie savo kūrybą pasakos Metų knygos rinkimams nominuoti rašytojai ir kino režisieriai. Pokalbis su Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos projekto koordinatore Inga Vaičiulionyte.

Minint 698-ąjį Vilniaus gimtadienį paskelbti šv. Kristoforo statulėlių laureatai, sostinėje gyvenantys, kuriantys, dirbantys ir puoselėjantys miestą menininkai. Pokalbis su architektais Petru Išora ir Ona Lozuraityte (apdovanojimas už pasiekimus architektūros srityje), vargonininke ir „Religinės muzikos centro“ vadove Renata Marcinkutė Lesieur (apdovanojimas už labdaringą veiklą mažinant socialinę atskirtį, stiprinant bendruomeniškumą) ir Bažnytinio paveldo muziejaus vadove Sigita Maslauskaite-Mažyliene (Šv. Kristoforo statulėlės nusipelniusia už Vilniaus istorijos aktualizavimą).

Grafikos dizainerės, iliustruotojos, rašytojos Kotrynos Zylės tekstai ir piešiniai knygose prabyla į jaunąjį skaitytoją. Kaip patraukti vaikų dėmesį ir kokia kalba kalbėtis su paaugliu? Kodėl Kotryna pasirinko būtent tokį kelią? Apie vaizdų, tekstų kalbą ir kūrėjos veiklas – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.