Homo cultus. Iš balkono. Vladimiras Tarasovas ir Arūnas Gelūnas apie „Draugų muziejų“ ir protesto meną

Homo cultus. Iš balkono

2021.01.28 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Vladimiras Tarasovas ir Arūnas Gelūnas apie „Draugų muziejų“ ir protesto meną

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vladimiro Tarasovo „Draugų muziejuje“ – pasaulinio garso menininkų Iljos Kabakovo, Eriko Bulatovo, Svetlanos Kopystianski, Grišos Bruskino, Ivano Čiuikovo ir lietuvių modernistų Marijos Teresės Rožanskaitės, Valentino Antanavičiaus, Lino Leono Katino, Algimanto Kuro, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų autorių darbai. Per penkiasdešimt metų Tarasovui padovanota daugiau nei penki šimtai kūrinių – tapybos, skulptūros, grafikos, asambliažų, tekstų. Kodėl Vladimiras Tarasovas sugalvojo padovanoti savo draugų kūrinių kolekciją Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui? Kaip šiandien žiūrime į sovietmečio neoficialiuosius menininkus, koks ekspozicinis kontekstas jiems tinkamiausias? ir Kokias kolekcijos ypatybes norėjo išryškinti dr. Arūnas Gelūnas, kuravęs parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“? Apie tai ir pasikeitusius Radvilų rūmus, „Raudonąjį paviljoną“ Venecijos bienalėje, kolekcijos autorius ir kūrinius kalbame su džiazo muzikantu, menininku Vladimiru Tarasovu ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi, menininku ir filosofu dr. Arūnu Gelūnu.

Ved. Laima Kreivytė

Nuotraukoje – Vladimiras Tarasovas ir Arūnas Gelūnas parodos „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ rengimo metu Radvilų rūmų dailės muziejuje. Autorius Tomas Kapočius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Iš balkono

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.