10–12. Nuo elektros generatorių iki konservų: kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms

10–12

2021.01.28 10:05

10–12. Nuo elektros generatorių iki konservų: kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kodėl žiemos vairavimo kursų patirtis gali skatinti elgtis ne saugiai, o rizikingai? Kaip įvertinti savo jėgas ir kada turi pripažinti, jog sėsti prie vairo – negali. Apie įvairius atvejus – iš eismo psichologijos perspektyvos. Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros docentė Laura Šeibokaitė.

Mokslininkai sako, kad turime pratintis gyventi ekstremalėjančio klimato sąlygomis. Kokių atsarginių resursų svarbu turėti namuose, kad mažiau gąsdintų dėl sniego dingusi elektra ir kitos neįprastos situacijos? Klimatologas, Vilniaus universiteto profesorius Arūnas Bukantis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos viršininkas Edgaras Geda.

Nuo pat pandemijos pradžios pasigirsta diskusijų, ar paėmus nosiaryklės tepinėlį atliekami koronaviruso testai iš tikrųjų tikslūs ir kodėl buvo užfiksuota atvejų, kai tas pats žmogus, atlikęs tyrimą kelis kartus, sužinojo skirtingą rezultatą. Kas šiandien žinoma apie testus, kurių šalyje kasdien atliekama keli tūkstančiai, ir kiek jų gali būti netikslūs? LRT.LT rubrikos LRT FAKTAI žurnalistė Jurga Bakaitė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.