Garso ekspedicija. Apie muzikos rituališkumą

Garso ekspedicija

2021.01.28 10:05

Garso ekspedicija. Apie muzikos rituališkumą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Muzika ir ritualas – kuo tai susiję? Kaip ritualas gali skambėti? Iš dalies į šį klausimą atsako nauja Lietuvos muzikos rinktinė „Tarp muzikos ir ritualo“, kurią kuruoti buvo patikėta čekų muzikologui, žurnalistui, lietuvių muzikos entuziastui Vítězslavui Mikešui.

Su Vytu laidoje kalbėjomės apie jo pažintį su Lietuvos muzika, muzikos rituališkumą, skirtingas jo interpretacijas. Apie savo kūrinį, specialiai kuratoriaus užsakytą šiai rinktinei, papasakojo kompozitorius Antanas Jasenka, savo patirtimi, įrašinėjant Justinos Repečkaitės kūrinį „Įvardijimas ir išvarymas“, dalijosi mecosopranas Justina Gringytė ir bosas Nerijus Masevičius, o apie tai, kodėl gi Lietuvos muzikos rinktines sudarinėti vis patikima užsienio ekspertams pasakojo Lietuvos muzikos informacijos centro projektų vadovė Radvilė Buivydienė.

Laidoje skamba Broniaus Kutavičiaus oratorijos „Iš Jotvingių akmens“, Antano Jasenkos „Cinematic“, Justinos Repečkaitės kompozicijos „Įvardijimas ir išvarymas“ ir Dominyko Digimo „as it came into my little attic“ ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.