Gimtoji žemė. Smulkūs ūkiai išnyks kartu su savininkais

Gimtoji žemė

2021.01.28 06:07

Gimtoji žemė. Smulkūs ūkiai išnyks kartu su savininkais

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Gintautas Simanaitis – 15 ha ūkininkas Kauno rajone, Viršužiglio kaime. Norėdamas išgyventi jis susirado darbą seniūnijoje, turi ir visuomenines seniūnaičio pareigas. Ūkininkavimas jam teikia ne tik pajamas, bet ir malonumą, todėl kol sveikata leis jis neketina atsisakyti ūkio, nors žemę šalia Kauno marių greitai gali parduoti.

Gausus sniegas Lietuvoje sujaukė ir kaimo žmonių gyvenimą. Alytaus rajone ūkininkai negali išvežti pieno, neturi telefoninio ryšio, valo kiemus ir kelius nuo metro dydžio pusnių. Kėdainiuose ir Jurbarke ramiau ir technika keliams valyti paruošta, o Šilalėje sniego vos keli centimetrai, todėl ten visi džiaugiasi gražia žiema.

Estijos žemės ūkyje veikia ir labai pasiteisino du startuoliai. Apie juos pasakos, estų ūkininkų nuotaikas aptars LRT radijo bendradarbis Vaidas Matulaitis

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.