10–12. Kodėl tiek klausimų sukėlė gyventojų tyrimas apie tautybę, kalbą ir tikėjimą?

10–12

2021.01.26 10:05

10–12. Kodėl tiek klausimų sukėlė gyventojų tyrimas apie tautybę, kalbą ir tikėjimą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kaip muitinės darbuotojai atsirenka, augina ir treniruoja tarnybinius šunis? Pokalbis Tarptautinę Muitinės dieną. Kinologas, Muitinės dapartamento Komunikacijos skyriaus atstovas Artūras Zaleckas.

Prasidėjęs Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinis tyrimas sulaukia pastabų ir klausimų iš įvairių visuomenė grupių, Statistikos departamento Gyventojų ir būstų surašymo skyriaus vedėja Vanda Vaitekūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Milda Ališauskienė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, organizacijos „Diversity Development Group“ tyrėja Akvilė Kriščiūnaitė.

Vilniaus universitetas tęsia iniciatyvą „Grįžtanti atmintis“ ir ieško informacijos apie buvusius studentus, dėstytojus, kurie įvairių režimų metu buvo pašalinti iš universiteto. Surinkus duomenų apie nukentėjusius žmones kasmet tiekiami „Atminties diplomai“, tad visuomenė kviečiama padėti rasti nominantus ir jų artimuosius. Vilniaus universiteto profesorė Jurgita Verbickienė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.