Gimtoji žemė. Unikali retų gyvūnų kolekcija

Gimtoji žemė

2021.01.26 06:07

Gimtoji žemė. Unikali retų gyvūnų kolekcija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Asilas Juodis, ponė Timpa ir jų mišrūnas palikuonis - vienintelis toks Lietuvoje, retas Kamerūno ožys, visų kolekcininkų svajonė- juodasis Indonezijos gaidys, bantaminės ir bramų vištos, povai, fazanai, kalakutai, balandžiai ir tai dar ne viskas, ką galima pamatyti Kauno rajone Tursono kaime. Neįprasto ūkio šeimininkas Nerijus Valinčius mano, kad jo augintiniai yra edukacija ne tik vaikams.

Pasėlių draudimas labiausia padeda valdyti rizikas žemės ūkyje. Tačiau draudimu naudojasi tik kas penktas šalies ūkininkas. Kodėl ir kokios sąlygos leistų daugiau žemdirbių patiems valdyti savo ūkių rizikas? Aptaria savidraudos fondo filialo „VH Lietuva“ vadovas Martynas Rusteika ir grūdų augintojų asociacijos direktorius Ignas Jankauskas.

Pastarosiomis dienomis sparčiai tirpstant sniegui, ledams lėtinat upių tėkmę gali kilti potvyniai. Jautriausia vieta- Nemuno žemupys. Nemuno deltos regioninio parko direkcijos ekologas Povilas Bagdonas sako, kad vandens lygis kyla, bet potvynio nėra.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.