Nenušaunami siužetai. Romanų herojai – detektyvai-sukčiai ir vagys-džentelmenai

Nenušaunami siužetai

2021.01.25 18:12

Nenušaunami siužetai. Romanų herojai – detektyvai-sukčiai ir vagys-džentelmenai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Nenušaunamų siužetų“ laidos vedėjai, pažiūrėję šviežio serialo „Liupenas“ (Lupin) pirmo sezono penkias serijas, prisimena romanus, kurių herojai yra detektyvai-sukčiai ir vagys-džentelmenai.

Pats serialas vedėjams galiausiai patiko – kurį laiką (pirmos serijos pirmą pusę) jo kūrėjai žiūrovus gąsdino, kad avantiūrinį siužetą jie pavers socialine drama su keršto motyvais, bet taip neįvyko ir pasakojimas liko įprastuose, nors ir sušiuolaikintuose, Moriso Leblano serijos apie Arseną Liupeną stiliaus rėmuose.

Laidoje nuskambančios rekomendacijos irgi atsargios, nes vagių-džentelmenų nuotykių žanras visuomet lieka neįmantriu skaitymu su aiškiu pozytiviu, šiek tiek moralizuojančiu pranešimu. Pasitikrinti, kaip jis rezonuoja šiandien, galima susiradus į lietuvių kalbą išverstą ir 2006-ais metais išleistą romaną „Arsenas Liupenas, vagis džentelmenas“.

Laidos vedėjai taip pat siūlo pasižiūrėti prancūzišką trilogiją apie Fantomasą, bei, progai pasitaikius, paskaityti kitų šalių ir kitų autorių kūrybą: Boriso Akunino „Nefrito karoliukai“ (romane susiduria Šerlokas Holmsas ir Arsenas Liupenas) ir brito E. W. Hornungo seriją apie vagį-džentelmeną Raffles‘ą.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.