Pakeliui su klasika. 88 Indrės Baikštytės gyvenimo klavišai

Pakeliui su klasika

2021.01.25 16:05

Pakeliui su klasika. 88 Indrės Baikštytės gyvenimo klavišai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lietuvos muzikos informacijos centras ką tik išleido rinktinę „Tarp muzikos ir ritualo“, kurią kuravo čekų muzikologas, žurnalistas Lietuvos muzikos propaguotojas Vítězslavas Mikešas. Apie leidinį pasakoja LMIC projektų vadovė Radvilė Buivydienė.

Vilniaus gimtadienio proga apie alternatyvaus Vilniaus pažinimo platformos, skatinančios vilniečius ir kitų Lietuvos miestų gyventojus sostinę pamatyti naujai, „Neakivaizdinio Vilniaus“ iniciatyvą „Vilniaus nuotaikų žemėlapis“ pasakoja šio projekto atstovė spaudai Miglė Kolinytė.

Pasibaigė LRT projektas „Žiemojimas su opera“. Paskutinė Adomo Zubės parengta arijos dekonstrukcija – apie Salomės monologą iš Richardo Strausso operos „Salomėja“. Pasakoja muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli, operos solistė Sigutė Stonytė ir menininkė, scenografė Bartė Liagaitė.

Muzikologas Edmundas Gedgaudas pianistę, LMTA Kamerinio ansamblio katedros docentę Indrę Baikštytę yra pavadinęs „neabejotinu interpretacinių idėjų generatoriumi“. Ir išties, muzikės pirštais yra nuskambėję daugybė naujosios Lietuvos kompozitorių muzikos. Apie meilę šiuolaikiniam skambesiui, tai, ką reiškia priklausyti muzikų dinastijai, kur pianistė semiasi kūrybinių idėjų ir kuo domisi, uždariusi fortepijono klaviatūrą – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.