Vienkartinė planeta. Klimato kaitos suvokimo paradoksai

Vienkartinė planeta

2021.01.25 16:30

Vienkartinė planeta. Klimato kaitos suvokimo paradoksai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Apie klimato kaitą kaip globalią aplinkosaugos problemą, sukeltą žmogaus, žinome jau ne pirmą dešimtmetį.

Visgi prireikė daugybės metų, kad Lietuvos žiniasklaidoje ši tema iš įdomybių skyrelių persikeltų į pagrindines naujienas. Pagaliau daugiau diskutuojame ne apie tai, ar klimato kaita vyksta, o apie tai, kaip ji mus veikia.

Bet sociologai ir psichologai pastebi, kad mūsų visuomenėje jos suvokimas – ypač noras savo elgesiu prisidėti prie sprendimų – labai atsilieka nuo mokslo ir technologijų žinių. Kodėl taip yra?

Apie tyrimus klimato kaitos srityje pasakoja Kauno technologijos universiteto sociologijos profesorė Audronė Telešienė, dr. Mykolas Simas Poškus iš Mykolo Romerio universiteto Aplinkos psichologijos tyrimų centro ir doc. dr. Justas Kažys iš naujai susibūrusios Vilniaus universiteto Klimato kaitos grupės.

Autorė Vaida Pilibaitytė

logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti.Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosauguos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.