Laikas kultūrai. Marija Gimbutienė: nesutinku, kad civilizacija prasideda, kai atsiranda ginklai. Man civilizacija – harmoningai gyvenantys žmonės

Laikas kultūrai

2021.01.24 10:05

Laikas kultūrai. Marija Gimbutienė: nesutinku, kad civilizacija prasideda, kai atsiranda ginklai. Man civilizacija – harmoningai gyvenantys žmonės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Sausio 23-ią dieną, minėjome archeologės, antropologės, vienos garsiausių senųjų Europos kultūrų tyrinėtojos Marijos Alseikaitės-Gimbutienės, apdovanotos Enisfildo – Vulfo premija už žymiausius pasaulio kultūros istorijos tyrimus, 100-metį. Garsiąją mokslininkę prisimins jos draugė, bendramokslė, taip pat spalį šventusi savo šimtmetį, Lietuvos archeologijos motina vadinama Rimutė Rimantienė, kalbės Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedros vedėjas, prof. Albinas Kuncevičius, skambės archyviniai Marijos Gimbutienės balso įrašai.

Ar mes šiandien kuriame naują realybę? Ar tikrai po šios pandemijos pasaulis jau niekada nebus toks, koks buvo? „Šiandien laikas nesignalizuoja iš priekio ir tai puiki galimybė iškratyt iš savęs dalį tuštybės ir noro susireikšminti“, – sako kompozitorius Šarūnas Nakas.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.