10–12. Globalios Lietuvos apdovanojimai

10–12

2021.01.22 10:05

10–12. Globalios Lietuvos apdovanojimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip gimsta dainos? „Einant paplūdimiu nuo Pervalkos iki Preilos su krūva draugų, vaikų, šunų. Buvo šilta, debesuota, o jūra lygi kaip veidrodis. Žmogus keista būtybė: net kai viskas aplink tobula, kartais jis nesidžiaugia“, taip rašo geriau iš kino pasaulio pažįstama Andrė Balžekienė, kuri vasarą kartu su broliu, atlikėju Justinu Jaručiu, vaikščiojant paplūdimiu sukūrė prieš kelias dainas pasirodžiusią dainą „Rami“.

Šią ir kitą savaitę teikiami globalios Lietuvos apdovanojimai už diasporos indėlį į Lietuvos ekonomikos, mokslo, kultūros bei kitų sričių augimą ir tarptautinį pripažinimą. Laidoje – kelių laureatų ir nominantų istorijos.

Už jaunųjų talentų ugdymą Lietuvai pasaulyje laureatėmis tapo virtualią lituanistinę mokyklą Italijoje per pandemiją įkūrusios Elzė Di-Meglio ir Aurelija Orlova.

Globalios Lietuvos apdovanojimuose už pagalbą Lietuvai įsigyjant kritiniams COVID-19 pacientams gydyti skirti neinvaziniai ventiliacijos šalmai taip pat nominuoti Aurika Savickaitė, David Dobilas Lukauskas, Viktorija Trimbel.

Už lietuviškų idėjų proveržį pasaulyje yra apdovanoti „NanoAvionics“ įkūrėjai Vytenis Buzas ir Linas Sargautis. Už lietuviškų idėjų proveržį pasaulyje yra apdovanoti „NanoAvionics“ įkūrėjai Vytenis Buzas ir Linas Sargautis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.